فیلم ۳۶۰

نوشته شده توسط وضوح خیال on . Posted in محصولات

فیلم ۳۶۰ درجه تعاملی، فیلمبرداری ۳۶۰درجه، تصویر ۳۶۰ درجه، تصویربرداری ۳۶۰ درجه، ویدیوی ۳۶۰ درجه، فیلم ۳۶۰ درجه

 

افتخار اولین بودن.

"فیلم ۳۶۰ درجه" جدیدترین محصول "وضوح خیال " است. ما افتخار داریم که سازنده اولین مستند صنعتی ۳۶۰ درجه دنیا هستیم.

خبرگزاری ایسنا (دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲) :

یک فارغ‌التحصیل ایرانی کارگردانی سینما، پس از ساخت اولین فیلم مستند صنعتی ۳۶۰ درجه تعاملی در جهان به دنبال ساخت یک فیلم بلند با این تکنیک است.

سعید دهقانی در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره این فیلم توضیح داد: این فیلم ضمن نشان دادن آخرین وضعیت پروژه فاز ۱۲ پارس جنوبی(عسلویه) به معرفی بخش‌های مختلف یک پالایشگاه گازی می‌پردازد.

وی ادامه داد: در این سبک فیلم‌سازی که بی‌شک بخشی از آینده صنعت سینما خواهد بود، مخاطب جزیی از فرایند تولید فیلم است و بخشی از تصویربرداری و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و به همین دلیل، بیشتر جذب فیلم و محتوای آن خواهد شد. تکنیک استفاده شده در ای فیلم ۱۶ دقیقه‌ای، شیوه‌ای جدید از تصویربرداری است که در آن تصاویر به صورت ۳۶۰ درجه کروی تهیه می‌شوند و سپس به پانوراما تبدیل شده و با کمک نرم‌افزار مخصوص به صورت ۳۶۰ درجه نمایش داده می‌شوند.

دهقانی سپس به مشکلات ساخت فیلم با این تکنیک اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به تازه بودن این تکنیک، غالب آثار تولید شده خارجی به صورت تک‌پلان بوده و این اولین‌باری است که مستندی با مدت زمان 16 دقیقه و دارای پلات در جهان تولید می‌شود. دلیل آن هم سخت‌بودن طراحی میزانسن ۳۶۰ درجه و نبود اماکن خاص نمایش این نوع فیلم است. ما نیز در پروسه ساخت و تدوین فیلم با مشکلات زیادی مواجه شدیم اما با توجه به تجربه‌مان از عکاسی صنعتی و تولید عکس‌های ۳۶۰درجه تعاملی، در نهایت موفق به اتمام پروژه شدیم. البته با تکمیل این تکنولوژی جدید، مراحل ساخت و نمایش آن ساده‌تر خواهد شد.

این فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما سپس با تاکید بر اینکه به دنبال ساخت یک فیلم بلند با تکنیک 360 درجه است، گفت: با تجربه‌ای که در ساخت این فیلم کسب شد، به‌زودی ساخت اولین فیلم بلند داستانی ۳۶۰ درجه را آغاز خواهیم کرد که در مرحله جذب اسپانسر هستیم. همچنین با کمک این تکنیک به امکان ساخت یک فیلم با چند داستان موازی نیز نزدیک شده‌ایم که با کامل شدن تحقیقات، عملی خواهد شد.

به گفته دهقانی، اولین فیلم مستند صنعتی ۳۶۰ درجه تعاملی در جهان به‌سفارش شرکت نفت و گاز پارس تهیه شده است و با توجه به موضوع آن، اولین بار با حضور وزیر نفت در هجدهمین نمایشگاه نفت و گاز و پتروشیمی تهران درهفته آخر فروردین‌ماه ۹۲رونمایی شد و بازدیدکنندگان به‌وسیله یک نمایشگر لمسی فیلم را مشاهده کردند.

Сачак (Ламперия) http://www.emsien3.com/sachak от ЕМСИЕН-3
Дюшеме http://www.emsien3.com/дюшеме от EMSIEN-3